Ana Sayfa Hakkında İletişim Site Ekle

Hakkında

DMOZ Web'deki en büyük ve en kapsamlı, insanlar tarafından düzenlenen dizindir. Dünyanın her tarafından katılımda bulunan geniş bir gönüllü editörler topluluğu tarafından inşa edilmiştir ve varlığı onlar tarafından sürdürülmektedir.


DMOZ, internetin kendisini organize etmesi için gereken yöntemi sunuyor. İnternet büyüdükçe net vatandaşlarının sayısı da artıyor. Bu vatandaşların her biri web'in küçük bir kısmını organize edebilir, kötü ve kullanışsız olanları atıp sadece en iyi içeriği tutarak bunu nüfusun geri kalanına yeniden sunabilirler.


DMOZ, Açık Kaynak hareketinin ruhunu taşıyarak kurulmuştur ve %100 özgür ve bedava olan tek büyük dizindir. Dizine site göndermek ve/veya dizinin verilerini kullanmak için ücret talep edilmemektir ve hiçbir zaman edilmeyecektir. DMOZ verileri, özgür kullanım lisansımıza uymayı kabul eden herkesin serbest kullanımına sunulmaktadır.


DMOZ, insanlar tarafından sınıflandırılmış web içeriğini barındıran en geniş kapsamlı veritabanıdır. Web'in en büyük ve en popüler arama motorlarının ve portallerine güç vermektedir. Bunlara AOL Search, Google, Lycos, HotBot ve daha yüzlercesi dahildir.Tüm topluluklarda olduğu gibi, ne verirseniz onu alırsınız. DMOZ herkese katkıda bulunma imkanı sağlamaktadır.